مقالات

انواع پرینترهای چاپ کارت pvc

پرینتر چاپ کارت pvc

پرینتر چاپ کارت pvc در اشکال و اندازه های مختلف برای هر بودجه ای تولید می شود. به کمک این پرینترها کارهای داخلی دفتر خود را ساده کنید، فروش را در کسب و کار خود افزایش دهید یا خدمات و امنیت مدرسه را برای دانش آموزان خود افزایش دهید.

خرید پرینتر چاپ کارت pvc یک سرمایه گذاری درخشان برای هر سازمانی است. این دستگاه به کاهش هزینه ها کمک می کند و استفاده راحت است. هر زمان که کارمند یا مشتری جدیدی وارد شد، می‌توانید نشان‌های شناسه را فوراً چاپ کنید. اما همه چاپگرها یکسان ساخته نمی‌شوند. مدل ها، برندها و ویژگی های مختلفی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. در ادامه انواع چاپگر کارت شناسایی را بررسی خواهیم کرد.

پرینتر چاپ کارت pvc مستقیم

این چاپگرها با نام چاپگرهای تصعید رنگ نیز شناخته می شوند. پرینترهای چاپ مستقیم، عملیات چاپ را مستقیماً روی کارت شناسایی انجام می دهند. هد چاپ از روی کارت عبور می کند و جوهر را مستقیماً روی آن می پاشد. چاپگرهای مستقیم به کارت می توانند بیش از 16.7 میلیون رنگ را در خود جای دهند. برخی از آنها می توانند 300 تا 600 نقطه در هر اینچ چاپ کنند و کارت شناسایی واضح و شفافی تولید نمایند.

پرینتر چاپ کارت pvc انتقالی

انتقال مجدد نوع خاصی از چاپ است که از نوارهای جوهر و فیلم برای چاپ روی کارت ها استفاده می کند. کارت ها از طریق چاپگر در صفحات تغذیه می شوند و در حین ورود به چاپگر از هم جدا می شوند. جوهر به جای چاپ روی پشت کارت، در سمت عقب یک فیلم شفاف چاپ می شود.
پس از آن، این فیلم شفاف روی کارت ها قرار گرفته و گرم می شود. گرما آن را با کارت ترکیب می کند و تصویری تقریباً مشابه با چاپ گراور ایجاد می کند.

پرینتر چاپ کارت pvc جوهر افشان

چاپگر جوهر افشان دستگاهی است که از جوهر مایع برای ایجاد یک پرینت روی کاغذ استفاده می کند. چاپگرهای جوهرافشان در اواخر دهه 1980 معرفی شدند. از آنها به عنوان چاپگرهای جت حبابی یاد می شد. امروزه چاپ جوهر افشان یک روش استاندارد برای چاپگرها است و یک جایگزین ایده آل برای سایر فرآیندهای چاپ است. چاپگرهای کارت جوهر افشان یک گزینه محبوب برای چاپ کارت ویزیت و کارهای شناسایی شخصی هستند.

نحوه انتخاب پرینتر چاپ کارت pvc مناسب برای شما

حال که با انواع پرینتر چاپ کارت pvc آشنا شدید وقت آن است که پرینتر مورد نظر خود را انتخاب کنید. اما پیش از آن لازم است نکاتی را بررسی کنید تا ایده آل ترین و متناسب ترین پرینتر با نیاز خود را بیابید.

کارت شناسایی چگونه مورد استفاده قرار خواهد گرفت؟

قبل از اینکه تصمیم بگیرید به چه نوع کارت شناسایی نیاز دارید، به نحوه و مکان استفاده از آن فکر کنید. آیا می خواهید کارت باشگاه مشتریان تولید کنید تا مشتریان به صورت حضوری به خدمات شما دسترسی داشته باشند؟ یا می خواهید به کارمندان خاصی اجازه دسترسی به مناطق ممنوعه را بدهید؟
دانستن عملکرد کارت به شما در فرآیند تصمیم گیری کمک می کند. این امر همچنین به شما کمک می کند تا گزینه های موجود را فیلتر کنید. تعیین نحوه استفاده از کارت ها در طراحی نیز به شما کمک می کند. به عنوان مثال، کارت های دسترسی ساختمان بیشتر بر روی اطلاعات تمرکز می کنند تا طراحی.

آیا در یک طرف چاپ خواهید کرد یا دو طرف؟

کارت شناسایی کوچک است. چاپ دو طرفه می تواند فضایی را که برای متون، گرافیک و سایر اطلاعات در اختیار دارید به حداکثر برساند. همچنین به شما کمک می کند تا هر چیزی را که می خواهید در کارت شناسایی خود بگنجانید بدون اینکه همه چیز را از یک طرف شلوغ کنید.
چاپ دو طرفه می تواند به طور قابل توجهی برای کارت شناسایی مشاغل گوناگون مفید باشد. به عنوان مثال می تواند عکس و شماره شناسنامه دارنده کارت را در قسمت جلو داشته باشد. این نوع کارت می تواند حاوی اطلاعاتی مانند شماره تماس اضطراری و آدرس در پشت باشد.

قصد دارید سالانه چند کارت چاپ کنید؟

دانستن تعداد کارت هایی که چاپ خواهید کرد برای انتخاب پرینتر ضروری است. در صورتی که نیاز به چاپ تعداد زیادی کارت داشته باشید، باید پک های بزرگتری خریداری کنید. با بررسی تعداد کارت های مورد نیاز می توانید هزینه های ریبون پرینتر را نیز تخمین بزنید.

آیا نیاز به رمزگذاری داده ها روی کارت دارید؟

چه اطلاعاتی برای کارت خود نیاز دارید؟ قابلیت های سیستم های چاپ کارت شناسایی متفاوت است. روش های مختلفی برای رمزگذاری داده ها وجود دارد؛ مانند بارکدها و نوارهای مغناطیسی. بارکدها را می توان با استفاده از نرم افزارهای مخصوص به سادگی به طراحی کارت اضافه کرد. اما از طرفی نوارهای مغناطیسی ویژگی داده امن تری را ارائه می دهند. این نوع کدگذاری داده ها به نرم افزار و چاپگر مخصوص نیاز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید