مقالات

تفاوت کارایی فیش پرینترهای رستورانی

پرینتر فیش زن

آیا می خواهید رستوران خود را کارآمدتر کنید؟ راه اندازی پرینتر فیش زن رستوران می تواند راهی عالی برای ساده تر کردن گردش کار رستوران شما و کاهش احتمال خطا در هنگام انجام سفارشات باشد.

چرا به فیش پرینتر نیاز داریم؟

اکثر کسب و کارها هر زمان که یک تراکنش تجاری انجام می شود یک رسید به مشتریان خود ارائه می دهند. صدور رسید از اشتباهات و سردرگمی های احتمالی جلوگیری می کند و فرایند سفارش گیری را سرعت می بخشد.

قبل از خرید پرینتر فیش زن رستوران، یکی از اولین تصمیماتی که باید بگیرید انتخاب نوع مناسب چاپگر است. فیش پرینترها در انواع مختلفی از جمله حرارتی، جوهر افشان، ضربه ای و ماتریسی تولید می شوند. اما تفاوت کارایی آن ها با یکدیگر چیست؟ در ادامه به این سوال پاسخ خواهیم داد.

پرینتر فیش زن حرارتی

بسیاری از مشاغل از چاپگرهای حرارتی برای تکمیل کارهای چاپ رسید خود استفاده می کنند. این نوع پرینترها به شیوه ای بسیار سریع کار می کنند و استفاده از آنها بسیار آسان است. چاپگرهای حرارتی به جای استفاده از جوهر یا نوارهای چاپی، از کاغذ چاپ حرارتی استفاده می‌کنند که برای انجام فعالیت‌های چاپی تحت عملیات شیمیایی قرار گرفته و گرم می‌شود.

با توجه به سرعت چاپگر قبض حرارتی، بسیاری از خرده فروشی ها به ویژه سوپرمارکت ها از این نوع چاپگر استفاده می کنند. با این حال، تصاویر روی رسیدها برای مدت طولانی دوام نمی‌آورند. به‌ویژه زمانی که در معرض نور خورشید قرار می‌گیرند.

فیش پرینتر جوهر افشان

برخلاف چاپگرهای حرارتی، پرینتر فیش زن جوهرافشان از جوهر و نوارهای چاپی استفاده می کنند. این نوع چاپگرها می توانند در رنگ های مختلف چاپ کنند. این امر به راحتی به فروشگاه های خرده فروشی اجازه می دهد تا لوگوی خود را با رنگ های اصلی تبلیغ کنند. بسیاری از کسب و کارها چاپگرهای جوهر افشان را انتخاب نمی کنند. زیرا آنها در چاپ رسیدها کند هستند و کارتریج های جوهر باید مرتبا تعویض شوند. البته برای آن دسته از مشاغلی که نیاز به رسیدهایی دارند که برای مدت طولانی دوام داشته باشد، پرینترهای جوهرافشان انتخاب عاقلانه ای هستند.

فیش پرینتر فشاری

پرینترهای ضربه ای (یا فشاری) شباهت زیادی به چاپگرهای جوهرافشان دارند. اما تصاویری با کیفیت بالا و ماندگاری روی رسید تولید نمی کنند. چاپگر ضربه ای را می توان با یا بدون ریبون استفاده کرد.

هنگامی که چاپگر بدون ریبون چاپ استفاده می‌شود، باید از نوع خاصی از کاغذ استفاده کرد که حاوی میکرو کپسول‌های جوهر است که در اثر ضربه باز می‌شوند. بسیاری از مشاغل چاپگر ضربه ای را انتخاب نمی کنند. زیرا بسیار پر سر و صدا بوده و سرعت آن به اندازه سایر انواع پرینتر فیش زن نیست.

پرینتر فیش زن ماتریس سوزنی

بسیاری از کسب و کارهایی که نیاز به کپی از رسید خود دارند، استفاده از چاپگرهای ماتریس سوزنی را انتخاب می کنند. این نوع چاپگرها قابلیت چاپ روی بیش از یک تکه کاغذ رسید را به صورت همزمان دارند.

کسب‌وکارهایی که به کپی‌های کربنی از رسیدها نیاز دارند، معمولاً از پرینتر فیش زن ماتریس سوزنی استفاده می‌کنند. رستوران‌ها استفاده از این چاپگرها را بسیار سودمند می‌دانند. زیرا دریافت سفارش‌های غذا اغلب در بیش از یک مکان در سراسر فروشگاه مورد نیاز است. برای نمونه یکی در آشپزخانه و دیگری در محل فروش.

 

دیدگاهتان را بنویسید