مقالات

انواع لیبل پرینتر

پرینتر لیبل زن

پرینتر لیبل زن همان طور که از نامش مشخص است، وظیفه چاپ برچسب را برعهده دارد. از برچسب مشخصات و قیمت گرفته تا برچسب بارکد محصول، این پرینتر توانایی چاپ را دارد. بنابراین می توانید هر نوع لیبلی که نیاز دارید را به کمک این پرینترها چاپ کنید.

پرینتر لیبل زن انواع مختلفی دارد. کدام چاپگر برای استفاده مورد نظر شما بهترین عملکرد را دارد؟ پرینتر حرارتی مستقیم؟ پرینتر جوهر افشان؟ پرینتر لیزری؟ در این مقاله با استفاده از اصطلاحات ساده و مقایسه به این سوال پاسخ می دهیم. قبل از خرید یا ارتقاء پرینتر لیبل زن، بهتر است بررسی کنید که چه چیزی برای کار شما بهتر است.

پرینتر لیبل زن حرارتی

چاپگرهای لیبل که از گرمای تولید شده توسط هد برای چاپ استفاده می کنند به عنوان چاپگرهای حرارتی شناخته می شوند. این چاپگرها انواع مختلفی از چاپ صنعتی را انجام می دهند و در دو نوع انتقال حرارتی و حرارتی مستقیم وجود دارند.

پرینتر لیبل زن انتقال حرارتی

این چاپگرهای لیبل از یک نوار با روکش با جنس موم یا رزین برای انتقال جوهر روی برچسب ها هنگام گرم شدن استفاده می کنند. این نوار بین هد و برچسب قرار می گیرد. هنگامی که هد چاپ از روی نوار عبور می کند، پوشش آن را گرم می کند و برای ایجاد تصویر، آن را به برچسب منتقل می کند.

اگر به دنبال کیفیت چاپ بی نظیر و با دوام برای کاربردهای طولانی مدت هستید، چاپگرهای انتقال حرارتی انتخابی عالی هستند. آنها چاپ متن، گرافیک و بارکد را با وضوح بالا به انجام می رسانند. این چاپ ها در برابر مواد شیمیایی، اشعه ماوراء بنفش، ساییدگی، رطوبت و دماهای شدید دوام می آورد.

از این فناوری چاپ برای برچسب هایی استفاده کنید که به ماندگاری بالایی نیاز دارند. مانند برچسب های ردیابی دارایی یا بارکد. برچسب‌های چاپی انتقال حرارتی همچنین برای شناسایی سیم‌ها و کابل‌ها ایده‌آل هستند. جایی که به ارتقاء و نصب مکرر برای ایمن ماندن و سازگاری نیاز است.

پرینتر لیبل زن حرارتی مستقیم

این چاپگرهای لیبل از برچسب های شیمیایی استفاده می کنند که با گرم شدن تیره می شوند. هد پرینت گرم شده و در تماس مستقیم با برچسب ها قرار می گیرد تا تصویر تولید شود. این روش چاپ ساده است و نیازی به جوهر ندارد.

گاهی اوقات لیبل هایی نیاز است که مدت زمان کوتاهی دوام داشته باشند. برای مثال لیبل محصولات که قیمت و بارکد را نشان می دهند، تنها لازم است مدت محدودی بر روی محصول باقی بمانند. اگر نیاز به لیبل هایی دارید که 6 ماه یا کمتر دوام داشته باشد، چاپگرهای حرارتی مستقیم بهترین هستند. این پرینتر لیبل زن یک انتخاب عالی برای چاپ لیبل های یک بار مصرف است.

پرینتر لیبل زن جوهر افشان

فناوری جوهر افشان ساده، اما دقیق است. این چاپگرها قطره های ریز جوهر را روی برچسب ها می پاشند بدون اینکه هد چاپ واقعا مواد برچسب را لمس کند. نقاط جوهر 100 میکرون عرض دارند و برای دستیابی به تصاویر باکیفیت خود به موقعیت دقیق نیاز دارند.

از چاپ جوهر افشان برای چاپ علائم سفارشی ظریف استفاده می شود. این پرینترها چاپی با کیفیت بالا را بدون نیاز به تعمیر و نگهداری ارائه می دهند. به علاوه این پرینترها زمان بسیار کمی برای تنظیم نیاز دارند.

با توجه به قابلیت های رنگی چاپگر جوهر افشان، از آن برای چاپ پیام های ایمنی و برچسب گذاری مواد خطرناک استفاده می شود. همچنین می توان از آن برای علامت گذاری لوله، علائم نشان دهنده جهت، لیبل های آزمایشگاهی، و مصارفی از این دست استفاده کرد.

پرینتر لیبل زن لیزری

این چاپگرهای لیبل پودر تونر را بر روی برچسب ذوب می کنند تا یک چاپ تولید شود. آنها از یک بار الکتریکی برای جذب تونر از کارتریج خود به یک درام استفاده می کنند. سپس، ذرات تونر بر روی برچسب ها فشار داده می شوند در حالی که گرمای یک فیوزر تصویر را در جای خود ثابت می کند.

پرینتر لیبل زن لیزری برای چاپ با سرعت بالا توصیه می شود. این چاپگرها ظاهری تمیز و حرفه ای تولید می کنند. به خصوص وقتی می خواهید متن یا تصاویر ظریف ایجاد کنید. این پرینترها را به کارایی بالا و هزینه های عملیاتی کم معروف هستند. این پرینترها برای ایجاد انواع برچسب، بلیط ها و مشخصات ایده آل هستند.

دیدگاهتان را بنویسید