خدمات شارژ کارتریج

 

شارژ کارتریج :

خدمات شارژ کارتریج را با بهترین کیفیت از آفیس کالا بخواهید. از آنجایی که شارژ کارتریج امری کلیدی در دستگاه های فتوکپی و پرینتر به شمار می رود، بهتر است آن را به شرکت های معتبر بسپارید. زیرا تنها در صورت شارژ و تعمییر اصولی کارتریج است که سلامت دستگاه به خطر نمی‌افتد و در عین حال کیفیت چاپ حفظ می شود. منبع تامین رنگ در چاپگر ها، دستگاه تونر یا جوهر می‌ باشد. بهتر است بدانید که جوهر در این دستگاه ها بیشترین استفاده را دارد که شبیه به یک خودکار عمل می ‌کند. در کارتریج‌ های جوهری، جوهر به حالت مایع می ‌باشد؛ اما در کارتریج‌ های تونری ذرات رنگی به صورت پودر رنگی هستند.

تونر چیست ؟

تونر پودری است از جنس کربن که در شارژ کارتریج استفاده می شود و زمان استفاده به ذرات بسیار ریزی خرد می ‌شود. در نهایت این ذرات بسیار ریز توسط پلیمر به کاغذ می‌ چسبند. بنابراین در کارتریج جوهری جوهر به صورت مایع و در کارتریج تونری به صورت جامد و خشک مورد استفاده قرار می‌ گیرد.در چاپگر های جوهر افشان قطرات ریز جوهر از طریق منافذ ریزی که هد نام دارند بر روی یک صفحه کاغذ پاشیده می‌شوند و در نهایت تصاویر سیاه و سفید یا رنگی را ایجاد می‌ کنند. رنگ‌ های اصلی در چاپگرهای جوهر افشان از سه رنگ اصلی قرمز، آبی و زرد به همراه رنگ سیاه تشکیل شده است.

همچنین بعضی از چاپگرهای جوهر افشان از ترکیب سه رنگ اصلی خود یک رنگ مشکی مرکب را به وجود می‌آورند. لازم به ذکر است رنگ مشکی مرکب ایجاد شده کیفیت آنچنانی ندارد و به صورت مشکی متمایل به سبز یا آبی می‌باشد.در چاپگرهای جوهر افشان قدیمی کارتریج‌ های هر سه رنگ به یکدیگر متصل بوده‌اند که در صورت تمام شدن یک رنگ باید هر سه رنگ را تعویض می‌کردید. اما امروزه در چاپگرها سه رنگ از یکدیگر جدا شده‌اند.

لازم به ذکر است برای ایجاد یک چاپ حرفه‌ای، چاپگر بهتر است از شش رنگ مجزا شکیل شده باشد که رنگ‌های طبیعی ‌تری ایجاد ‌کند. در این دستگاه‌ها علاوه بر سه رنگ اصلی و رنگ مشکی رنگ قرمز روشن و آبی روشن هم وجود دارد. در کارتریج جوهرافشان از جوهر برای تامین رنگ دستگاه استفاده می‌کنند. کارتریج‌ های جوهرافشان هم در رنگ‌ های آبی، قرمز، زرد و مشکی در بازار موجود می ‌باشند.

اما در چاپگرهای که دارای کارتریج تونری هستند، فرایند چاپ پیچیده‌تر می‌باشد. در این مدل دستگاه ابتدا چاپگر با اشعه لیزر ماده موجود در کارتریج تونری را ذوب کرده و سپس تونر به کاغذ می ‌چسبد. در نهایت براساس الگویی که باید تصویر چاپ شود فرآیند چاپ ادامه پیدا می ‌کند. برای این نوع دستگاه هم خدمات شارژ کارتریج قابل انجام است.

انواع کارتریج پرینتر :

به طور کلی کارتریج پرینترها به دو صورت لیزری و جوهر افشان در بازار موجود می‌ باشند. در کارتریج لیزری منابع تامین کننده رنگ پرینتر پودر مخصوصی به نام تونر می‌باشد و برای پرینترهای لیزری کاربرد دارد. در گذشته برای تولید تونر از مخلوط کربن، اکسید آهن و شکر استفاده می‌کردند اما امروزه برای افزایش در کیفیت چاپ از مخلوط کربن و پلیمر استفاده می‌ شود. ذرات تونر در چاپگر را با استفاده از حرارت ذوب می‌ کنند که بتوانند به کاغذ بچسبند.

کارتریج لیزری به دو صورت کارتریج لیزری رنگی و کارتریج لیزری مشکی موجود می‌ باشد. در پرینترهای لیزری رنگی 4 عدد کارتریج لیزری مشکی، آبی، زرد و قرمز وجود دارد. برای خدمات شارژ کارتریج لیزری رنگی و خدمات شارژ کارتریج لیزری مشکی می‌توانید از خدمات فروشگاه آفیس کالا، که با 15 سال سابقه در فروش تجهیزات و ملزومات ماشین‌های اداری جزء معتبرترین شرکت‌ها می‌باشد، بهره‌مند شوید. شرکت آفیس کالا با ارائه خدماتی از قبیل تعویض قطعات کارتریج در صورت نیاز و شارژ کارتریج همراه با تست و گارانتی توانسته است در بین مشتریان از محبوبیت خاصی برخوردار باشد.

در کارتریج جوهرافشان از جوهر برای تامین رنگ دستگاه استفاده می‌کنند. کارتریج‌ های جوهرافشان هم در رنگ‌ های آبی، قرمز، زرد و مشکی در بازار موجود می ‌باشند.

آشنایی با خدمات شارژ کارتریج :

کارتریج پرینتر در واقع یک منبع تامین کننده جوهر یا رنگ برای پرینتر است که پس از مدتی استفاده از پودر یا جوهر دستگاه تمام خواهد شد. اگر به جای تعویض کامل کارتریج آن را با جوهر یا پودر پر کنید در واقع شارژ کارتریج را انجام داده‌اید. از مزایای این کار می‌ توان به مواردی از جمله کاهش هزینه ‌های پرینتر و کاهش مشکلات زیست محیطی اشاره کرد. بهتر است بدانید که شارژ کارتریج بسیار سریع قابل انجام می‌ باشد؛ بنابراین بهتر است از خدمات شارژ کارتریج در محل خودداری کنید.

زیرا ممکن است باعث صدمه و آسیب به شما و محیط کاری شما شود.زمانی که کارتریج جوهر رو به اتمام شدن است اگر در نگهداری آن دقت کافی نداشته باشید ممکن است خشک شود و دیگر قادر به پر کردن آن نباشید. در این صورت مجبور به صرف پول بیشتر برای خرید کارتریج نو خواهید شد. بنابراین زمانی که آثار تمام شدن جوهر را در کارتریج‌ های رنگی یا سیاه و سفید مشاهده کردید باید برای خدمات شارژ کارتریج اقدام کنید.

لازم به ذکر است که استفاده از کارتریج‌ های بی کیفیت و تقلبی باعث کاهش تعداد پرینت، کاهش کیفیت چاپ، صدمه به دستگاه در اثر نشست تونر، افزایش ضایعات چاپی و هدر رفتن کاغذ خواهد شد. بنابراین شارژ کارتریج بهتر است توسط کارشناسان ماهر آفیس کالا انجام شود؛ زیرا بهترین خدمات شارژ کارتریج را ارائه می ‌دهد. از طرفی تاثیر این ذرات معلق بر بدن بسیار مخرب می ‌باشد. کارتریج‌هایی که ارزان‌تر هستند معمولا با قطعات دسته دوم تولید شده‌اند که باعث ریزش و پراکنده شدن تونر در هوا می ‌شوند. تونرها به دلیل فراریت بالا در هوا به صورت معلق و غیر قابل رویت باقی می ‌مانند. تونرها به دلیل اینکه از مخلوط مواد کربنی و انواع پلیمر تشکیل شده‌اند برای سلامتی بدن بسیار مضر خواهند بود.

معایب شارژ کارتریج در محل های عمومی :

تنفس هوایی که حاوی تونر می‌باشد باعث ایجاد عوارضی از جمله خارش، سوزش چشم و التهاب پوست می‌شود. بنابراین هر چقدر کارتریج‌ها بی کیفیت، همراه با قطعات دست دوم یا شارژی باشند باعث صدمات جدی ‌تری خواهند شد.همچنین استفاده از این نوع کارتریج‌ ها باعث ایجاد صدای آزار دهنده در دستگاه کپی و پرینتر می‌ شود. در مواردی ممکن است باعث ایجاد صداهایی بیش از 85 دسی بل شوند. در حالی که صدای استاندارد دستگاه‌های کپی باید کمتر از 65 دسی بل باشد.

دستگاه‌های پرینتر به دلیل اینکه عمدتا روی میز کار قرار می‌گیرند در صورت خروج تونر و معلق شدن در هوا برای سلامتی مصرف کننده بسیار خطرناک خواهد بود. بنابراین با بهره‌گیری از خدمات شارژ کارتریج فروشگاه معتبر آفیس کالا می‌توانید سلامت خود و عمر مفید دستگاه خود را تضمین کنید.

مشتریان عزیز در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی می‌ توانند با واحد خدمات تماس بگیرند.