مقالات

 رول pp و کاربرد ان در چاپ

رول pp

کاربرد رول pp چیست؟  موارد استفاده از آن در چه صنعتی می باشد؟  امروزه یکی از پرکاربرد ترین کاغذ ها کاغذ pp  است که در صنعت چاپ بیشترین استفاده از آن می شود. این مقاله در رابطه با کاغذ pp و هم چنین دلیل استفاده از آن و کاربرد کاغذ رول pp در دیگر صنعت ها می باشد.

رول pp چیست و چه کاربردی دارد؟

رول PP نوعی کاغذ گلاسه است که دارای سطح صاف و کاربرد آن در چاپ می باشد. جنس رول pp  از ورق پی وی سی لطیف تر بوده و تولید شده برای دستگاه چاپ یووی می باشد. رول pp دارای سطح کاملا مناسب بوده و در چاپ هایی که طول عرض آن ها بزرگ و بسیار بزرگ است استفاده می شود. رول pp برای چاپ با استفاده از دستگاه یووی و همینطور مطابق استاندارد هایی که اروپا تعیین نموده عمل می کند. سطح pp سفید رنگ بوده که ارائه دهنده ی سطحی لطیف و همچنین چاپ پذیر می باشد.

موارد کاربرد رول pp

موارد کاربرد صفحات pp در کارهای تبلیغات گرافیکی، عکس هایی که دارای کیفیت بالا و خوب هستند، نقاشی و… می باشد. کاغذ PP در صنعت های مختلفی نظیر معماری ، گرافیک، دکوراسیون ، پنل های مورد استفاده در کاشی و هم چنین سرامیک و…. استفاده می شود. بیشترین کاربردی که از pp می شود این است که در بروشور های محصولات هم چنین چاپ کردن پوستر، چاپ رول آپ و ….. می باشد.

 روی کاغذ PP سطح لمینتی برای محافظت از رطوبت ، نفوذ نکردن آب و …. قرار می دهند تا مقاومت و همین طور ماندگاری آن را افزایش دهند. لمینت کردن PP باعث می شود که سطح کاغذ آسیب پذیر نشود.علاوه بر اینکه لمینت کردن PP ماندگاری آن را افزایش می دهد، باعث زیبا تر شدن چاپ و همینطور شفاف شدن آن می شود.

رول PP

با لمینت کردن سطح کاغذ PP صاف و همینطور یک دست می شود و این عمل باعث می شود که جوهر بهتر جذب سطح کاغذ شود و باعث جلوه و نمایی بیشتر و همچنین درخشندگی می شود. کاغذ PPبه صورت رول و در دو نوع مات و براق تولید می شود. کاغذ PP دارای رنگ بندی نیز می باشد و هم چنین توسط دستگاه های indoor با سرعتی بسیار زیاد به تولید می رسند.

شما می تواینید انواع رول pp را از فروشگاه آفیس کالا تهیه نمایید.